• Utorok, 15:30 až 19:00h, Štvrtok, 15:30 až 19:00h
  • +421 950 206 103
  • info@drsanchez.sk
?>

Naše služby

Viem, že zlepšením vášho zraku sa zlepšuje aj váš život.
Vaše zdravé videnie a bezpečnosť sú mojou hlavnou prioritou.


Kompletné očné vyšetrenie

Vyšetrenie celého oka a očného systému dokáže zistiť problémy týkajúce sa oka, ako je glaukóm, katarakta alebo makulárna degenerácia, ako aj systémové zdravotné problémy, napr. diabetes a vysoký krvný tlak.

Test zrakovej ostrosti

Ide o vyšetrenie schopnosti videnia do diaľky a do blízka, ako aj schopnosť sústrediť sa a rozpoznať objekty.

Refrakcia a predpis okuliarov

Optimálna ostrosť zraku by mala byť 20/20 bez korekcie. Pri nemožnosti dosiahnuť túto ostrosť môže ísť o refrakčnú chybu (myopia, hypermetropia alebo astigmatizmus). Súčasťou očného testu je presne nájsť veľkosť dioptrie alebo druh kontaktných šošoviek, aby sa dosiahlo videnie 20/20.

Meranie vnútroočného tlaku

Preskúmanie vnútroočného tlaku je nevyhnutné na zistenie asymptomatických stavov zraňujúcich oko, ako je glaukóm, ktorý sa pri včasnom zistení dá liečiť. Tlak oka sa meria v milimetroch ortuťového stĺpca (mm Hg) a bežne sa pohybuje v rozpätí 10 − 21 mm Hg. Situácie, pri ktorých je tlak vnútri oka vyšší, ako je normálny tlak, by mohli znamenať príznak glaukómu.

Komplexné vyšetrenie sietnice a liečba

Fundoskopia je vyšetrenie zadnej časti oka a mala by sa vždy robiť pri rozšírených pupilách. Sietnica je citlivé tkanivo v očiach a je hlavným senzorom videnia. Keď je narušená, videnie je vystavené vysokému riziku vážneho poškodenia. Vyhodnotenie centrálnej a periférnej časti sietnice umožňuje zistiť viac o problémoch, ktoré nie sú pre pacienta vždy zjavné, ale môžu predstavovať vážne ohrozenie jeho videnia. Včasná detekcia a liečba sú základom dobrej vizuálnej prognózy. Liečba sietnice je mimoriadne citlivá a musia ju vykonávať len dobre školení, skúsení a plne kvalifikovaní odborníci na sietnicu.

Vyšetrenie sivého zákalu a liečba

Katarakta zahrnuje prirodzené starnutie oka a prejavuje sa skalením, resp. zahmlením očnej šošovky. Pacient s kataraktou môže cítiť postupné ubúdanie jasnosti videnia, môže vidieť farby s menšou intenzitou alebo mu prekáža silné svetlo, napr. slnečné. Za normálnych okolností sa to stáva po 50. roku veku, ale môže sa to vyskytovať aj skôr. Príznaky nemusia byť na začiatku výrazné, a preto operácia nemusí byť nevyhnutná. Keď sa však ostrosť zraku začne zhoršovať, operácia je jediným riešením. Skúsený chirurg nahradí skalenú šošovku priehľadnou umelou šošovkou, ktorá je trvalá a zostáva v oku. Existujú rôzne chirurgické techniky, ktoré nie sú vždy vhodné pre každého. O týchto možnostiach sa pacient dôkladne a osobne porozpráva s odborníkom na očné lekárstvo.

Korekcia presbyopie

Presbyopia je prirodzená strata videnia do blízka, ku ktorej dochádza vekom, normálne po dosiahnutí 40. roka života. Vtedy človek začína mať ťažkosti s čítaním malého písma (napr. textu v telefóne). Za normálnych okolností sa môže táto chyba korigovať dioptriami. Pre niektoré osoby vyžadujúce jasné videnie do blízka bez prekážok a nepríjemností môžu však okuliare na čítanie pôsobiť rušivo. K dispozícii je niekoľko chirurgických výkonov a techník na odstránenie presbyopie, ktoré zároveň zachovávajú u človeka aj dobré videnie do diaľky. Chirurgické možnosti pacient osobne a dôkladne rozoberie s odborníkom na očné lekárstvo.

Zbavenie sa vrások a estetické výkony (botox, blefaroplastika, kyselina hyalurónová)

Vrásky a floppy (voľné, poddajné palpebry, teda očné mihalnice) alebo bulgy (vysunuté oči) sú súčasťou prirodzeného starnutia pokožky človeka. Strata elasticity kože sa v súčasnosti nedá zastaviť. Existuje však niekoľko možností na zvrátenie alebo spomalenie tohto procesu starnutia vrátane chirurgických techník (blefaroplastika), injikovania botulínového toxínu alebo kožných plnív, ako je kyselina hyalurónová. Na posúdenie stavu a určenie možností liečby je nevyhnutná konzultácia a návšteva u odborníka. Terapia sa vždy prispôsobuje pacientovi podľa jeho špecifických potrieb a očakávaní.